Zamknij

Zwiedzanie

Gdańsk – Miasto Wolności i Solidarności

Miasto z ponad 1000 letnią tradycją, morska stolica Polski i jeden z największych portów nad Bałtykiem. To wyjątkowa metropolia, która od zawsze przepełniona jest duchem wolności i odwagi. Łacińska sentencja „Nec Temere, Nec Timide” będąca mottem Grodu Neptuna najlepiej oddaje charakter, tego niegdyś hanzeatyckiego miasta. To ponadczasowe hasło, którym każdy z nas powinien się kierować: odważnie, ale z rozwagą. [źródło]

Bazylika Mariacka

Największy w Europie kościół zbudowany z czerwonej cegły, którego powstanie datuje się na połowę XIV wieku.

Świątynia ta, zwana potocznie kościołem Mariackim, jest największym ceglanym gotyckim kościołem w Polsce i Europie. Dach pokryty jest ponad ośmioma tysiącami m2 czerwonej dachówki ceramicznej. Sklepienia – sieciowe, gwiaździste i kryształowe, rozpięte prawie 30 m nad posadzką, są podtrzymywane przez 27 filarów. Kościół mający ponad pół hektara powierzchni, może pomieścić ponad 25 tys. osób. Potężna wieża, dobrze widoczna w panoramie miasta liczy około 80 m wysokości. W dawnych czasach spełniała ważne funkcje użytkowe, obecnie jest tarasem widokowym.

Adres:  Podkramarska 5

odległość od hotelu: 120 m

Dwór Artusa

Zespół budynków Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska o nazwie Dwór Artusa, usytuowany w obrębie Głównego Miasta jest fragmentem traktu miejskiego „Droga Królewska”.

Dwór Artusa w Gdańsku znajduje się nie opodal Ratusza Głównego Miasta w pierzei północnej. Jest jednym z dziesięciu obiektów, które powstały nad Bałtykiem od początku XVI w. i jedynym zachowanym w tak oryginalnym stanie do końca XX w.

Adres: ul. Długi Targ 43-44

odległość od hotelu: 100 m


ODKRYJ PIĘKNY GDAŃSK
[Pobierz swój e-przewodnik]

KARTA TURYSTY
[więcej informacji]

Dowiedz się więcej na portalu turystycznym Gdańska

Nie tylko w Gdańsku, poznajcie poza Gdańska [wiecej o pomorskie travel]

Gdańsk - Bazylika Mariacka, fot. Marek Piwnicki